Enova pet food > Nejčastěji kladené otázky

Nejčastěji kladené otázky

Často kladené otázky na naše krmivo ENOVA

Nenašli jste odpověď na Vaší otázku? Neváhejte a kontaktujte nás info@enovapetfood.cz

 

Jsou složky živočišného původu používané v  krmivech ENOVA  „vhodné k lidské spotřebě“?

Používáme pouze suroviny živočišného původu (maso a tuky) pocházející ze zvířat, která byla vhodná pro lidskou spotřebu, a to platí pro všechny naše živočišné produkty.
 
 

A co GMO? 

Pro společnost ENOVA jsme učinili jasnou a jednoduchou volbu: žádná složka není ohrožená kontaminací GMO a žádná složka není z „exotických“ zemí. Suroviny (s výjimkou jehněčího masa z Nového Zélandu) jsou přísně původem z EU, hlavně z Německa a vždy od stejných výrobců (nikoli prostřednictvím prodejců), aby bylo zajištěno, že potraviny jsou 100% bezpečné pro GMO a jsou ve finále jednotné produkty a tím i jejich výživové hodnota.

 
 

Jaké jsou požadavky, které vám umožní dát „sušené jehněčí maso“ a „Sušené kuřecí maso“ na rozdíl od moučky nebo sušeného proteinu?

Definice „sušeného masa“ používaná jinými společnostmi pokrývá všechna běžná zvířecí jídla, protože neexistuje skutečná definice toho, co by měl být nízký obsah kostí (to lze vidět také ve skutečnosti, že více než jedna společnost tvrdí, že „kuřecí moučka “v USA a„ sušené kuřecí maso “ v zámoří jsou jeden stejný produkt). Na trhu jsou kuřecí moučky s více než 30% popela a kuřecí jídla s méně než 10% popela; jedná se tedy pouze o marketingovou definici. Obsah popela v kuřecím masové příměsi, kterou obsahuje ENOVA, se pohybuje od 8% do 15%, v průměru asi 12%. Takže pokud si uvědomíte, že živé kuře obsahuje asi 11–13% popela v sušině těla, uvidíte, že suroviny, které používáme, odpovídají tomuto „přirozenému“ obsahu kostí, a tedy i pro maso, které by mělo být asi 2/3 (60–65%). Chcete-li vyrobit kuřecí maso, které se používá v krmivech pro domácí zvířata, nemůžete použít čisté maso, protože to není možné kvůli technologii, se kterou se tyto výrobky vyrábějí v současné době po celém světě. Samozřejmě je k dispozici skutečné suché maso, ale to je určeno výhradně pro lidský potravinářský průmysl (polévky, omáčky ...) a je tak drahé, že jej nelze použít v krmivech pro domácí zvířata a pokud víme, nikdo to nepoužívá; dostupná množství jsou navíc příliš malá na to, aby mohly být použity v pet food průmyslu. A to nepředstavuje pro domácí mazlíčky výhodu, protože k tomuto masu byste museli přidat chybějící minerály, aby odpovídaly nutričním požadavkům psů; takže byste museli vytvořit směs, která je nakonec stejná jako u našich krmiv! Naše rozhodnutí použít stejné definice, jaké používají jiné společnosti, je jen způsob, jak zdůraznit kvalitu našich masných ingrediencí, absolutně tu nejlepší na trhu.

 
 

Maso se přidává jako sušené maso. Proč ne čerstvé?

Sušené maso má obsah vody cca. 10%: to znamená, že zbývajících 90% je plné živin. Na druhé straně čerstvé kuře obsahuje cca. 70% vody, a proto sušina představuje pouze 30%. Zkrátka to znamená, že 100 gramů sušeného masa rozhodně není tak výživných jako 100 gramů čerstvého masa! Pokud chcete svému psovi poskytnout téměř stejné živiny ze 100 gramů sušeného masa, měli byste svého psa nakrmit nejméně trojnásobkem hmotnosti čerstvého masa. Přečtěte si proto pečlivě seznam přísad suchých krmiv pro domácí zvířata!

 
 

Co přesně je sušené rybí maso?

Rybí moučka se vyrábí z čerstvých ryb ulovených v severní části Atlantického oceánu. Hlavními druhy ryb ulovenými pro lidskou spotřebu v této oblasti jsou sledě a tresky. Všechny části poražených ryb se používají k výrobě rybí moučky. ENOVA Sensitive strava obsahuje speciální a to losos, tuňák a sledě, směs zdravých mořských ryb.

 
 

Proč jste se rozhodli používat rýži jako jedinou obilovinu pro většinu vašich receptur?

Rýže je nejvíce stravitelné zrno: jeho škrob absorbují psi a kočky víceméně úplně; k tomu u jiných zrn nedochází (kukuřice, pšenice, oves), ve kterých je dostupnost škrobu pro trávení nižší. Pokud k tomu přidáte skutečnost, že rýže neobsahuje žádný lepek, bílkovinu, která může vyvolat alergickou reakci u citlivých (celiakií) psů, byla volba ENOVA od začátku pro rýži od začátku, navzdory její „vyšší ceně než u jiných obilovin“.

 
 

A co vaše zdroje tuků?

Pro společnost ENOVA jsme se rozhodli zahrnout tyto tři zdroje: kuřecí tuk, rybí olej a lněné semínko. Tyto 3 ingredience umožňují krmivům ENOVA poskytovat perfektní množství a správný poměr mastných kyselin Omega-6 a Omega-3. Omega-6 a Omega-3 jsou polynenasycené esenciální mastné kyseliny, jejichž účinky jsou, abychom vyjmenovali ty hlavní: 

OMEGA-6:

Sniží zánětlivé reakce
Vylepšuje stav pokožky a srsti

OMEGA-3:

Snižuje bolestivé účinky zánětu artritidy
Omezuje zánětlivé reakce obecně
Vylepšuje stav pokožky a srsti
Omezuje infekci kvasinkami (malassezia)
Zabraňuje vzniku atopické dermatitidy
Podporuje správný vývoj nervového systému a smyslových orgánů ve fázi růstu
Zabraňuje některým srdečním onemocněním
Zpomaluje vývoj některých metastáz a některých druhů rakoviny
Snižuje hladinu cholesterolu v krvi
I když se obecně uznává, že správný poměr Omega-6: Omega-3 je mezi 10: 1 a 5: 1, v poslední době někteří vědci navrhovali jako ideální poměry mezi 4: 1 a 2: 1 (zejména v případě léčby výše uvedených nemocí a stavů) - ENOVA plně vyhovuje tomuto novějšímu, vyššímu požadavku!

 
 

Proč je v recepturách jako ENOVA LAMB a ENOVA FISH obsažena složka kuřecí tuk?

Kuřecí tuk je cenným zdrojem živočišných tuků, velmi bohatých na linolovou kyselinu, esenciální kyselinu Omega-6, jejíž prospěšný účinek na stav srsti a pokožky je prokázán. Kuřecí tuk se čistí od bílkovin, takže se k této složce přidávají pouze tuky; proto u psů, kteří projevili nesnášenlivost nebo alergii na kuřecí výrobky, není žádný problém s použitím těchto produktů.

 
 

Proč jsou vejce součástí všech receptur ENOVA?

Vejce je pravděpodobně nejkompletnější a nejvýživnější jídlo dostupné v přírodě. Jeho protein má nejvyšší biologickou hodnotu pro své dokonalé složení aminokyselin, a proto se stal součástí ENOVA prvořadým prvkem. Kromě obsahu bílkovin je vajíčko také velmi bohaté na minerály, vitamíny a také na lutein, což je pro zrak velmi důležitý karotenoid, který je jednou z hlavních složek sítnice.

 
 

Proteinový hydrolyzát. Co je to a z čeho se získává?

Podrobněji, proteinové hydrolyzáty jsou peptidy s nízkou molekulovou hmotností, které jsou mnohem snáze stravitelné na úrovni střeva než normální proteiny a mnohem méně, lépe schopny nevyvolávat alergické reakce na potraviny. Jejich malý rozměr a hmotnost jim umožňují projít střevní bariérou bez stimulace alergického procesu; to nemá žádný význam pro zdroj původního štěpeného proteinu. A to je také důvod, proč jsou hyperdigestivní (hypoalergenní) dietní potraviny vyráběny s hydrolyzovanými proteiny. Ukázalo se také, že tyto molekuly jsou velmi účinné při zlepšování chuti a přijímání suchého krmiva pro psy; proto hydrolyzát bílkovin má zásadní význam pro to, aby ENOVA dosáhl nejvyšší chutnosti, aniž by to ohrozilo jeho stravitelnost a hypoalergenní vlastnosti. Uvědomte si, že všichni výrobci krmiv pro psy a kočky používají hydrolyzát bílkovin (nebo trávení) pro zlepšení chuti, ale ne každý je uvádí v seznamu složek (také zvažte, že právní předpisy EU jsou v tomto smyslu přísnější než zákony USA); to je další ukázka našeho seriózního přístupu při výrobě suchých potravin ENOVA. Masovou základnou pro současný hydrolyzát je směs drůbeže a prasat.

 
 

Proč jste do receptur ENOVA přidali rajčata?

Nedávný výzkum rajčat nám umožnil objevit mnoho důležitých nutričních vlastností této zeleniny. Nejdůležitější složkou „středomořské stravy“ jsou rajčata s velmi vysokým obsahem lykopenu, pigmentu zodpovědného za červenou barvu, který se ukázal jako velmi účinný jako antioxidant a prevence rakoviny, zejména uvařená. Rajčata jsou také bohaté na vitamíny (kyselina askorbová a tokoferoly), minerály a kvalitní vlákniny;tedy vysoce kvalitní přísada dokonale v souladu s filozofií ENOVA.

 
 

Jakou roli má mrkev v krmivech ENOVA?

Stejně jako rajčata mají i mrkve velmi vysoký obsah antioxidantů (zejména karotenoidů), schopných bojovat proti škodlivému působení volných radikálů; její vysoký obsah vitamínů a vlákniny dává další význam jeho výživové úloze.

 
 

Jaký je nutriční význam řasy?

Řasa je ve správném množství velmi dobrým zdrojem minerálů z mořských zdrojů (hořčík, zinek, jód) a vitamínů (vitamín K a kyselina listová), v přirozené a snadno vstřebatelné formě, velmi důležitých živin pro vyváženou výživu.

 
 

K čemu se přidává rozmarýn?

Rozmarýn je rostlina, jejíž zdravé vlastnosti jsou známé a oceňované již dlouhou dobu. Používá se jako tonikum, diuretikum, antiparazit a konzervační přísada; velmi vysoké antioxidanty, molekuly schopné deaktivovat atomy kyslíku volných radikálů, které jsou zodpovědné za procesy stárnutí a v potravě narušit proces tuků.

 
 
Slyšel jsem, že červená řepa může na srsti bílého psa vytvářet červené odstíny, je tato složka používána v krmivech ENOVA?

Žádný z produktů ENOVA neobsahuje červenou řepu. Naše výrobky pro domácí zvířata obsahují zpracované plátky cukrové řepy, ale cukrová řepa neobsahuje žádný červený / načervenalý pigment.
 
 
Odkud celulózová ingredience pochází?

Celulóza se extrahuje a čistí z rostlinných ingrediencí. Je to užitečné nestrávitelné vlákno, které pomáhá regulovat střevní funkci, a proto pomáhá psům mít pevnější stolici.
 
 
Co jsou prebiotika a jsou v krmivech ENOVA?

Prebiotika jsou podle definice ministerstva zdravotnictví nestrávitelné potravinové sloučeniny, které při požití v dostatečném množství pomáhají selektivně podporovat růst a aktivitu zdravých bakterií, které jsou již přítomny ve střevním traktu.

 

Aby to bylo jednoduché, probiotika jsou potravinářská vlákna, která se nacházejí v ovoci (např. Banán) a zelenině (např. Cibule, mrkev, chřest, ale také brambory, rajčata, artyčoky, česnek a řepa). Nejdůležitější z nich jsou fruktany nebo fruktooligosacharidy (FOS), které zahrnují inulin, rostlinnou vlákninu, která se extrahuje hlavně z kořene čekanky. Dalšími prebiotiky jsou GOS (galakto-oligo-sacharidy), sorbitol, xilitol a pektiny.
ENOVA zahrnuje některé složky s relevantním obsahem v prebiotikách: řepa, mrkev, rajčata a čekanka.

 
 

Proč glukosamin a chondroitin patří do seznamu složek a jaká je jejich funkce?

Kloubní onemocnění (dysplazie kyčle a lokte, artritida, artróza) jsou v populaci našich psů stále častějším problémem, zejména u starších či velkých psů. Bylo prokázáno, že některé speciální molekuly (zejména glukosamin a chondroitin), také známé jako chondroprotectory, jsou nezbytné pro správnou funkci kloubů: v případě kloubních onemocnění (artritida, artróza způsobená nebo ne dysplázie) byla zaznamenána snížená syntéza těchto molekul. Proto musí být poskytnuty s jídlem, aby pomohly regeneraci poškozených kloubních tkání a také zmírnily bolest. Tyto dvě přísady fungují lépe, jsou-li poskytnuty společně: chondroitin spolupracuje s glukosaminem a zvyšuje jeho příznivý účinek na regeneraci kloubů.

Je třeba poznamenat, že v ENOVA deklarované hladiny těchto dvou živin nejsou součtem průměrného odhadovaného obsahu každé složky, ale jsou přesně množstvím, které přidáváme do jídla (jako u ostatních ingrediencí, a to je důvod, proč se vyskytují v seznamu ingrediencí). To znamená, že množství deklarovaná v ENOVA krmivech jsou reálná a hladiny jsou tak vysoké (až do 1 000 mg / kg v krmivech Large Breed a Ageing), že poskytují stejné (někdy i více) chondroprotektorů jako zdravotní doplňky na klouby v pilulkách.

Jednoduchý příklad: doplněk kloubů - složení: chondroitin sulfát: 100 mg/pilulka + glukosamin: 200 mg/pilulka
Velké plemeno štěňat ve věku 4 měsíců (očekávaná hmotnost dospělého 35 kg a aktuální hmotnost 15 kg):
1,5 tablety denně, což je 150 mg chondroitin sulfátu a 300 mg glukosaminu;

Enova Lifetime Growing (i pro velká plemena): 405 g/den, což je 405 mg chondroitin sulfátu a 405 mg glukosaminu.

 
 

Co je propylgalát?

Propyl gallate není konzervačním prostředkem, ale antioxidantem, jehož definice EU je: „látka, která prodlužuje trvanlivost potravin tím, že je chrání před poškozením způsobeným oxidací, jako je žluknutí tuků a změny barvy“, zatímco konzervační látky „jsou látky, které prodlužují trvanlivost potravin tím, že je chráníme před poškozením způsobeným mikroorganismy “(viz směrnice ES 95/2 - 20. února 1995).

Uvažujte, že dávka propylgalátu používaného v krmivech ENOVA je menší než 35 ppm (nebo mg/kg), což v kombinaci s účinkem tokoferolů přírodního původu umožňuje dokonalé zachování nutričních vlastností potraviny a jejího tuku (zejména omega 3 mastné kyseliny, které se snadno kazí - ale jsou velmi důležité pro zdraví vašich pejsků) alespoň po celou dobu jejich trvanlivosti.
Propylgalát (nebo E310) je ověřen a povolen v EU jako účinný antioxidant a aby byl na bezpečné straně, EU stanovila bezpečný limit pro antioxidanty, jako je propylgalát, který je v některých lidských potravinách nejméně 100 ppm, ale vyšší v některých jiných potravinách (viz právní předpisy EU)
A je to povoleno pro všechna zvířata - dokonce i pro zvířata používaná k lidské spotřebě. Neexistuje tedy žádné riziko a nebyl prokázán žádný případ, že by pes nebo kočka onemocněl použitím propylgalátu, pokud je používán legálním způsobem. To je důvod, proč EU tuto sloučeninu povolila; je na oficiálním seznamu doplňkových látek EU. Mnoho společností používá propylgalát již více než 10 let bez problémů.

Zde je několik užitečných odkazů na toto téma:
rychlý přehled o propylgalátu stránka aktualizovaná v říjnu 2007, na které je uvedeno, že v databázi karcinogenních potencí (6540 vědeckých testů) není zveřejněn žádný vědecký dokument, který by uváděl karcinogenní účinek propylgalátu na potkanech a myších). Situace je jiná u ostatních dvou hlavních antioxidantů, které se stále běžně používají v krmivech pro zvířata v zájmovém chovu, BHA a BHT, u nichž existují závažné pochybnosti o jejich karcinogenním potenciálu.
Článek z roku 2007, ve kterém se uvádí, že „Propylgalát je obecně uznávaný jako bezpečný antioxidant (GRAS) na ochranu tuků, olejů a potravin obsahujících tuk před žluknutím, které je výsledkem tvorby peroxidů“ a „ve čtyřech dalších studiích, Propyl Galát v dávkách až 2,04 g / kg byl netteratogenní u potkanů, králíků, myší a křečků “), vědecká práce z roku 1994, ve které je uvedeno, že propyl gallát,„ který vykazuje antimikrobiální aktivitu, byl po téměř 30 letech toxikologicky roky bezpečně hodnocený. “

 
 

Znepokojuje mě kvalita krmiva pro domácí zvířata, takže jaké jsou vaše záruky kvality a bezpečnosti potravin?

Krmiva pro domácí zvířata ENOVA se vyrábějí podle přísnějších dostupných norem kvality a bezpečnosti potravin; závod je certifikován podle ISO 9001: 2000 (nyní ISO 9001: 2008), HACCP (Analýza rizik a Kritický kontrolní bod, proti hygienickým a zdravotním problémům s výrobou potravin) a IFS (Mezinárodní potravinový standard, vysoká úroveň) norma pro kontrolu kvality potravin, požadovaná pro výrobu potravin pro lidi).

 
 

Jsou receptury ENOVA zabezpečné proti obsahu těžkých kovů?

Ano, určitě. Vstupní přísady a konečné produkty jsou pravidelně testovány na těžké kovy, aby byly potraviny bezpečné pro každodenní použití a aby plně vyhovovali požadavkům nařízení EU o EU. 574/2011 pro obsah těžkých kovů.

 
 

Je krmivo ENOVA cruelty-free?

Rozhodně ano! Milujeme domácí mazlíčky, a proto se snažíme jim nabídnout nejlepší možné jídlo, aniž bychom je jakýmkoli způsobem zneužívali nebo jim ublížili ... Takže žádné kruté pokusy na zvířatech, ale pouze jednoduché, neinvazivní akceptační (chutnosti) testy se souhlasem majitele mazlíčka.

V této kategorii není žádná položka.


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace