Jak udržet Vašeho psího miláčka v zimě zdravého?

31.03.2020


Opět přichází zima, spolu s chladnou teplotou, častým deštěm a sněžením. Co můžeme udělat, abychom minimalizovali nepohodlí našeho psího miláčka v chladném období? Podívejme se na hlavní kritické body a pokusme se dát pár rad, jak lépe čelit tvrdému zimnímu období.

1) Pláštěnka a/ nebo zimní psí kabát, je to jen móda? 
Né tak úplně! Pro mnoho pracovních plemen vybraných pro nehebostiné nebo polárních podmínky, s hustou a přirozeně nepromokavou srstí (např. Polární tažní psi), je psí kabát jednoduše k ničemu, ale pro většinu ostatních je pláštěnka velmi užitečná, aby je udržovala v suchu při chůzi v dešti a zimní kabát nebo svetr jsou vynikající ochranou proti nepříjemnému chladu pro krátkosrsté psy nebo pro všechny ty, kteří trpí nízkými teplotami a teplotním rozdílem mezi interiérem a venku.

2) Tlapky potřebují péči. 
Opakovaný kontakt se studenými povrchy, sněhem a ledem může způsobit prasknutí tkáně tlapek a dokonce i krvácení. Účinek protizámrzové silniční soli je ještě horší, protože silně dráždí pokožku nohy psa. Podívejme se na to, abychom udrželi nohy čisté, v případě potřeby naneste uklidňující krém na měsíček a v případě dlouhodobého pobytu na sněhu nebo na chodníku se solí soli nechte nosit ochranné psí boty.

3) Teplá postel. 
Nikdy tak důležitá, jako v této sezoně, ujistěte se, že poskytneme našemu pejskovi teplou postel - pelech. Případně bychom mohli pejsky podložit hustými přikrývkami, aby byli v teple, a zvedat je ze studené podlahy. Doma bychom však měli být opatrní a ujistit se, že pelíšek leží v dostatečné vzdálenosti od zdrojů tepla (radiátory, kamna, krby atd.) aby pro ně při venčení nebyl teplotní rozdíl příliš vysoký.

4)Teplotní skok může být hrozbou. 
Je vhodné zabránit náhlým změnám teploty, zejména u slabých nebo starších psů; přechod z více než 25 ° na 0 ° (nebo méně) během několika sekund může zvýšit citlivost na chlad a možnost nastydnutí nebo gastrointestinálním poruchám, měli bychom se proto pokusit dům příliš nezahřívat nebo alespoň oblékat psa zimním kabátem, než vyjde ven.

5) Zvláštní péče o seniory. 
Starší psi představují jako obvykle nejvíce ohroženou kategorii. Nízké teploty, silné teplotní skoky a kontakt se zmrzlými a kluzkými povrchy mohou zhoršit již probíhající chronické problémy (jako je artritida) nebo oslabit imunitní systém, takže náš starší společník je náchylnější k bakteriálním nebo virovým onemocněním. Měli bychom vždy poskytnout teplé, suché a dobře izolované lůžko, kde mohou odpočívat, nechat je projít jen krátkou procházku v případě nepříznivých povětrnostních podmínek, v případě potřeby obléknout zimní kabát a dobře je osušit při příchodu zpátky domů.

6) Ale v zimě se nemusíme vzdát života venku! 
Na druhou stranu nám zima občas přináší mírnější a slunečnější dny. Získejme z nich maximum tím, že budeme trávit co nejvíce času venku s naším pejskem; bude to prospěšné pro naše tělo, naši mysl a také pro našeho psího partnera, zejména jako příležitost pro obě strany syntetizovat vitamín D, který v zimní sezóně často chybí.

Sdílejte tento článek, ať i Vaši přátelé vědí, jak před chladným počasím ochránit své psí miláčky a pomocte tak ostatním předcházet zbytečným zdravotním problémům jejich pejsků.

Podpořte zdraví Vašich miláčků také kvalitními krmivy z řad krmiv ENOVA.

www.enovapetfood.cz